AVRUPA SEFERİ (28 Ocak-12 Şubat)

Şeyh Semih Efendi 3 yıl önce başladığı İslam Seferlerine bu yıl da devam etmektedir. Amaç İslâm’ı uzak diyarlara ulaştırmak, bu diyarlara iman tohumları serpmek ve Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) Veda Haccı’nda Din-i Mübin-i İslam hakkında buyurduğu üzere “Burada bulunanlar bulunmayanlara götürsün.” emrine itaat etmektir.

Avrupa’da daha önce 30 ülkeyi ziyaret etmiş olan Şeyh Semih Efendi bu yıl da İspanya, Portekiz ve Almanya’yı ziyaret etmiştir. Almanya üzerinden Türkiye’ye dönüş yapan Şeyh Semih Efendi 11.000 km’lik Avrupa seferini tamamlamıştır.

1.Gün

Şeyh Semih Efendi 28 Ocak 2017 tarihinde Güller Konağı, Sakarya’dan yola çıkmış Madrid, İspanya’ya ulaşmıştır. Semih Efendi’nin vazifesi daha Madrid havalimanına ulaşır ulaşmaz başlamıştır. Araç kiralama ofisinde karşılaşılan Tatyana Hanım kardeşimizin ikinci şöför hakkını Miraç kardeşimize hediye etmesi sonucu samimi bir ortam oluşmuş ve Semih Efendi de kendisine tebliğ kartını hediye etmiştir. Ayrıca Semih Efendi İspanyolca Kur’an-ı Kerimin sitemizde olduğunu ve okuması önermiştir. Bunun üzerine de Tatyana Hanım “Rüyamda bana Kur’an okumam gerektiğini söylemişlerdi.” diye duygulanarak cevap vermiştir. Bu sefer Semih Efendi de kendisine, İspanyolca Kur’an-ı Kerim hediye etmiş ve Kur’an hakkında bazı bilgiler sunarak ona İslam’ı tebliğ etmiştir.

Daha o akşamdan yorgunluk dinlemeden ziyaretlere başlanmıştır. İspanya’da ilk ziyaret Avrupa’nın en büyük camilerinden biri olma özelliği taşıyan Madrid İslami Kültür Merkezi Camisi’ne yapılmıştır.


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/wp-content/themes/valenti/library/core.php on line 1264

İlgili Yazılar